Suupisted iseseisvuspäeva lauale

Eesti Vabariigi juubelipidustused on täies hoos ning tähtsale sünnipäevale kohaselt võiks ka kodune pidulaud olla korralikult kaetud. Eelkõige on 24.veebruaril tavaliselt põhifookuses erinevad suupisted, mistõttu on igati ajakohane jagada mõningasi retsepte, mis peolauale igati kohased.

Kiluroad jätame seekord kõrvale, kuid anname au erinevatele pasteediretseptidele. Pasteet on igati mugav valmistamiseks pidulauale, kuna selle saad vabalt mõned päevad varem valmis meisterdada.  Seistes pasteedi maitse vaid paraneb! Klassikalise maitsete austajatele sobib kindlasti katsetamiseks broilerimaksapasteet. Kes aga pisut eksklusiivsemaid maitseid otsivad, siis tasub ette võtta küülikumaksast pasteedi valmistamise. Sellele pasteedile võid maitsesärtsu lisada soovi korral veel pähklite, kuivatatud ploomide või riivitud apelsinikoorega. Kui aga tõeliseks pasteediteoks veel valmis ei ole, siis pisut teistmoodi suitsukanapasteet peidetud basiilikuga väärib ka proovimist.

Meil on välja pakkuda ka mitmeid rulli keeratud toite, mis sobivad pidulauale imehästi. Meisterdage valmis kanafilee-salaamirull, spinati-basiilikurull broileririnnalihaga või kalkunirulaad musta leiva täidisega.

Peolaua keskmeks on alati salatid. Tehke valmis suurem vaagnatäis salatit, millest saavad endale meelepärase koguse taldrikule tõsta kõik külalised. Üheks seesuguseks seltskonnasalatiks on näiteks  pardifileelõigud ja mandlilaastudega värske salat ja avokaado-kanasalat. Millal te viimati kruupe sõite? Kui vastust ei tea, siis on ehk aeg taasavastada kruubid ning kokku segada üks mõnus kruubisalat!

Meeleolukat pidupäeva!