postthumb

Kastmeretseptid grillitud linnuliha kõrvale

Suvisel ajal kolivad paljud pered tihtipeale lõunatamiseks õue, sest ilusad ja soojad ilmuvad lausa nõuavad kuuma grilli ja head liha. Kui talvisel ajal on populaarsed tummised vormiroad, siis suvisel ajal sooviks ikka miskit kergemat. Seetõttu soovitame eelistada linnuliha rasvasele sealihale. Linnuliha valmistamise plussideks on selle valmimise kiirus grillil ning loomulikult madal rasva- ja kalorisisaldus.

Kui tavaliselt oleme siin blogis jaganud erinevaid grillimisnippe ja marinaadideretsepte, siis järgnevalt toome Teieni 2 lihtsasti valmivat külma kastme retsepti. Kui Te poes müüdavate valmiskastmete usku ei ole, siis väga lihtsasti saab ka ise valmis meisterdada väga häid ja maitserikkaid kastmeid, mis hästi grillitud liha kõrvale sobivad. Need kastmed jäävad tummised ja kreemjad ning sobivad hästi ka lisandiks tortilja vahele!

Piparmündi-koriandrikaste

See kaste võtmesõnadeks on loomulikult maitsetaimede omavaheline kokkusobivus. Piparmünt annab õhetavat mekki ning koriander jagab oma iseloomulikku maitset, Lõpptulemuseks on üks äärmiseks põnev ja maitserikas kaste.

370 g Kreeka jogurtit
suur kimp värsket piparmünti
suur kimp värsket koriandrit
soola, pipart, suhkrut

Pane kõik komponendid kaussi ning püreesta need ühtlaseks massiks. Maitsesta soola, pipra ja suhkruga. Aseta kaste serveerimiseni külmkappi.

IMG_6127

Kodujuustu-kurgikaste

Tegemist ei ole tavalise kastmega, vaid hoopis kreemjaks massiks püreestatud kodujuustukastmega, milles maitset jagavad sinihallitusjuust ning värske kurk.

200 g värsket kurki
450 g kodujuustu
peotäis värsket tilli
50 g sinihallitusjuustu
paar näpuotsatäit musta pipart

Lõika kurk tükkideks, pane kõik komponendid kaussi ning püreesta ühtlaseks massiks. Hoia kuni serveerimiseni kastet külmkapis.

IMG_6111-2
Vaata ka Rannamõisa linnulihablogi erinevaid grillretsepte!
Fotod: Ragne Värk

Valmistamine

Koostisosad

    • 370 g Kreeka jogurtit
    • suur kimp värsket piparmünti
    • suur kimp värsket koriandrit
    • soola, pipart, suhkrut