postthumb

Erik Orgu: Minu soovitused kana küpsetamiseks

Nagu iga toiduga, oleneb lõpptulemus palju sellest, kuidas seda valmistada, nii on ka kanalihaga. Oma karjääri jooksul olen paljudelt kuulnud, et neile ei maitse enda valmistatud kanafilee, sest see pole nii mahlane nagu restoranis või siis kintsuliha pole sama hea, nagu suvel tulel hästi grillitud-pealt krõbe ja seest ilusti läbiküpsenud. Olen ise ka kunagi sama probleemi küüsis olnud, aga õppides targematelt ja katsetades palju on võimalik see mure seljatada.

Ma tahaksin jagada sinuga …nippi, kuidas saad sinagi hakata kodus küpsetama maitsvat mahlast kanaliha.

Kanakints, kanafilee ja kanakoib on erinevad, neid ei saa ühtemoodi valmistada, näitseks kui sa tahad nahaga  kanakoiva pannil valmis küpsetada, siis on suur tõenäosus, et nahk kõrbeb ära või siis jääb osadest kohtadest mitte krõbedaks!

Kui valmistad kanafileed või kintsu, siis esiteks pane kohe ahi sooja 180 kraadi juurde. Ma kohe ütlen miks, aga enne paar soovitust veel.

– Määri kanaliha kokku soovitud rasvaine, soola ja pipraga enne kui praadima hakkad.

– Aja pann kuumaks, umbes 70-80% oma pliidi võimekusest ja pane liha siis pannile, kui tipp kuumus on saavutatud.

-Prae mõlemalt poolt 2-3 minutit või siis nii kaua kuni pannil olev osa on kuldpruun ja pööra teine pool ning korda.

-NB! Kui soovid veidi erilisemat maitset, siis võid kasutada malmpanni.

-Kui oled mõlemalt poolt praadinud, siis pane kana ahjuplaadile ja ahju.

-Olenevalt tüki paksusest ja soovitud küpsusastest on seda vaja küpsetada 8-15 minutit. Rannamõisa kanafilee vajab keskmiselt 12 minutit.

– Kui sul on kanalihale plaanis veel maitseaineid panna, siis pane need kohe peale ahjust välja võtmist, sest minu arust kuumus muudab maitseid nõrgemaks ja teistsuguseks.

-NB! Kui soovid poole kiiremini ahju kasutamisega hakkama saada, siis lõika tükid, eriti kanafilee poole õhemaks.

 

Kanakoiva ja terve kanaga on asi lihtsam, aga alusta ikka sellega, et määri see rasvaine ja soolaga kokku.

-Mulle meeldib ka nii teha, et panen kanakoiva või kana juba siis ahju, kui ahi soojeneb, sest kana on külm ja kui sa selle ahju varem paned, siis soovitud küpsetustemperatuuri ajaks on ta juba piisavalt soe ja valmib pisut kiiremini.

-Soovitan kana küpsetada 220-250 kraadi juures kuni nahk on mõnusalt krõbe, see võtab aega ca 15 minutit ja siis langeta temperatuur 180 kraadi peale ning küpseta 15-25 minutit.

 

Nagu näed, siis midagi keerulist pole, lihtsalt kindlad sammud, mida järgida vaja. Aga kindlasti tuleb sul mõned korrad katsetada ja leida endale sobivaim küpsetusaeg, et tulemus oleks perfektne.

 

Head nautimist!

Sinu toitumisnõustaja Erik Orgu

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid eesmärgiga tagada veebilehe mugavam ja sujuvam kasutamine. Klõpsates nupul „Nõustun“, olete nõus küpsiste kasutamisega oma seadmes. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem infot siin. Nõustun