postthumb

Erik Orgu: kana küpsetamise nipid

Olen varasemalt rääkinud siinsamas linnulihablogis liha marineerimisest, kui sa seda lugenud pole, siis mine vaata: Liha marineerimine. Seekord räägin aga, kuidas sa seda maitsvat kana küpsetada võiksid.

Kana või kalkuni küpsetamisel kasutan isiklikult kahte meetodit – nii on minu arvates kõige lihtsam ning lõpptulemus parim. Soovitan kindasti neid proovida, sest nii valmib ülimalt lihtsalt mahlane linnuliharoog.

 Pannil või grillil küpsetamine

Esiteks peab olema pann või grillrest kuum, sest sa ei taha, et liha pööramisel kinni jääb! Kõigepealt küpsetan kana mõlemalt poolt 3-5 minutit, et saada lihale ilus pruun välimus. Kui sul on on hea pann, siis õli pole vaja lisada. Grillil tehes niisuta köögipaber õliga ja tõmba see ettevaatlikult üle resti. Siis kui mõlemad pooled on umbes 5 minutit küpsenud on aeg keerata kuumus poole väikemaks või grillil küpsetades tõsta liha sinna, kus on vähem kuumust. Jätka küpsetamist 10-15 minutit olenevalt kana paksusest ja kuumusest. Kui liha kõige paksem osa on veel toores, siis küpseta edasi. Kui on see aga küpsenud, siis tõsta liha kuumuselt. Arvesta kindlasti, et kana järelküpseb, seega lase sel seista rahulikult 5-8 minutit (soovitavalt fooliumisse mähituna). Nii kinnituvad ka lihamahlad!

Ahjus küpsetamine

See on nüüd kõige lihtsam meetod: pane lihtsalt paika temperatuur ja aeg ning maitsesta hiljem. Mina küpsetan alati 200 kraadiga, sest linnuliha on hõrk ja ei vaja kõrgemat temperatuuri Samuti, kui ühes tükis on õhemad ja paksemad kohad, siis 200+ kraadi kuivatab  need õhemad kohad ära. Rannamõisa linnuliha pluss on see, et kanatükid on alati samasuguse välimusega, mis tähendab seda, et saad alati sama aja ja temperatuuri peale kindlaks jääda.

Mina panen kana klaasist ahjuplaadile, lisan 1-2tl õli ja segan kõik hoolikalt läbi, 200 kraadi ja 25 minutit ning peale ahjust välja võtmist lasen seista 5 minutit enne, kui sööma hakkan. Nii lihtne see ongi.

Maitseelamusi soovides,
Toitumisnõustaja Erik Orgu

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid eesmärgiga tagada veebilehe mugavam ja sujuvam kasutamine. Klõpsates nupul „Nõustun“, olete nõus küpsiste kasutamisega oma seadmes. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem infot siin. Nõustun