postthumb

Erik Orgu: Milliste toiduainetega maitseb kanaliha eriti hästi

Üks muresid inimestel on see, et nad ei tea milliseid toiduaineid omavahel kombineerida, et kokku tuleks maitsev roog. Siinkohal olengi mina appi tõtanud tuhandetele inimestele oma toitumiskavaga, aga kui ma veel sinuni jõudnud pole, siis all annan sulle väärtuslikku infot, milliste toiduainetega kanaliha kombineerida, et saaksid maitseelamuse. 

Kõigepealt räägime kanafileest, tegu on siis kana kõige lahjema osaga ning see ühtlasi tähendab ka lahjat maitset, mis pole sugugi halb. Tegelikult on see hoopis hea, sest mis iganes maitset sa kanafileele soovid, siis võtab ta selle kergesti omaks ning kui soovid rammusamat toiduainet kanafilee kõrvale süüa, siis võid seda julgesti teha, sest kanafilee on madala kaloraaziga 100g kohta.

Kui nüüd maitsetest rääkida, siis kanafilee sobib toiduainetega, millel on küllaltki tugev maitse. Minu soovitused on bataat ehk maguskartul, tatar, tomat, paprika, salatirohelisest nt. rukola, kui salatit teed ja puuviljadest tsitruselised nt. Apelsin. Nende toiduainete puhul piisab juba soola lisamisest, et maitset tugevdada, aga su lemmikürdid võivad ka abiks olla. Teine asi oli siis see, et rammusad toiduained sobivad ka kanafileega, minu lemmikud on vahukoor, juust, peekon ja ürtidega õlikastmed. Need toiduained teevad kanafilee mahlaseks ja annavad mõnusa maitse ka, aga jällegi võid lisada soola ning oma lemmikürte.

Kanakints nahaga või nahata on minu jaoks tegelikult väga sarnase maitsega, seega siit tuleb 2 in 1 soovitused J  Kõige suuremat rõhku tuleb panna küpsetamisele, sest kintsus ja koivas on omajagu rasva ka ning õigesti valmistmisel annab see hea maitse ja võib piisata ainult soolast ja õigetest toiduainetest, et saaksid maitseelamuse. Küpsetamise kohta saad lugeda siit, aga toiduained mida soovitan on järgnevad ja põhjendan ka miks. Soovitan pigem neutraalsemaid maitseid, sest muidu läheb hea kanamaitse kaduma, minu lemmikud on kartul, lillkapsas, brokoli jääsalat, riis, kinoa, kurk, melon, ananass ja hapukoor ning muidugi natuke soola ja lemmikürte, kui sa seda soovid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid eesmärgiga tagada veebilehe mugavam ja sujuvam kasutamine. Klõpsates nupul „Nõustun“, olete nõus küpsiste kasutamisega oma seadmes. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem infot siin. Nõustun